Ciepło.. cieplej… gorąco! Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej.

W tym roku lato rozpieszcza nas wysokimi temperaturami i intensywnym promieniowaniem słonecznym. Spragnieni słońca i świeżego powietrza wybieramy się na długie spacery i oddajemy się wakacyjnej aurze korzystając z kąpieli słonecznych.

Dlatego przypominamy – pamiętajcie o właściwej ochronie przeciwsłonecznej.

Już kilkanaście minut spędzonych w intensywnym słońcu może przyczynić się do powstania groźnych nowotworów skóry. A przecież wystarczy sięgnąć po preparat z filtrem. Jednak który wybrać?

Na kosmetykach potocznie zwanych „kosmetykami do opalania” widnieje napis – SPF. Skrót ten to Sun Protection Factor czyli wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej.  Wskazuje on po jakim czasie promieniowanie UVB wywoła oparzenie słoneczne. Przykładowo wybierając krem z oznaczeniem SPF 20 i stosując go bezpośrednio przed ekspozycją słoneczną spowodujemy, że skóra zaczerwieni się 20 razy później w porównaniu do ekspozycji bez ochrony. Za fotostarzenie się skóry oraz czynnik wpływający na powstawanie raka skóry w znacznie większej mierze odpowiada promieniowanie UVA. W związku z tym wybierając kosmetyki zwróć uwagę na to aby skutecznie chroniły skórę zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB.

 

Bez względu na to jaką formę kosmetyków wybierzesz pamiętaj o właściwej aplikacji. Krem, mleczko czy też spray powinny być rozprowadzone na skórze około 15 minut przed ekspozycją słoneczną. Oznacza to, że wybierając się na plażę rowerem zadbaj o dokładne posmarowanie swojego ciała przed wyjściem na zewnątrz 😉 a nie dopiero na plaży.

Zastanawiasz się kiedy należy ponownie użyć kosmetyków aby zapewnić skórze ochronę przed szerokim spektrum promieniowania?

– po każdej kąpieli

– po wysiłku fizycznym

-najpóźniej po około 2 godzinach od ostatniej aplikacji

Bez względu na to czy jest to Twoja pierwsza ekspozycja na słońce, czy też jesteś już po kilkudniowym urlopie skąpanym w słońcu – pamiętaj aby stale stosować produkty z filtrem. Opalenizna jest reakcją skóry na szkodliwe promieniowanie UV. Skóra ciemnieje na skutek „ataku” wytwarzając więcej komórek barwnikowych.

Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniej pielęgnacji na sezon letni, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszymi kosmetolożkami.

Wszystkie informacje o terminach uzyskasz dzwoniąc bezpośrednio do naszego Gabinetu :

12 422 57 57