Kwas hialuronowy-skuteczny i bezpieczny!

20200228_140916_0000

Ale czy tak naprawdę działa na wszystko? Na pewno nieraz słyszałaś, że świetnie nawilża i nadaje się do szybkiego wypełnienia ust, a nawet zmarszczek? Ze względu na biozgodność „hialuronu” z naturalnie występującym kwasem hialuronowym w ludzkiej skórze zyskał miano produktu niemal idealnego! Więc jak to jest z tym kwasem hialuronowym?

Zacznijmy od podstaw… Wyróżniamy kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany, co ważne każdy z nich ma inne właściwości i zastosowanie.

Kwas usieciowany wykorzystywany jest w celu wypełnienia ubytków i modelowania. Usieciowanie sprawia, że może się utrzymać w skórze niemal jak „implant” nawet przez 12 miesięcy. Za to jego wstrzyknięcie pod skórę nie spowoduje efektu nawilżenia. Najczęściej wstrzykiwany jest w obrębie czoła na poziome zmarszczki oraz tzw. lwiej zmarszczki, w „dolinie łez”, fałdach nosowo-wargowych, czy opadających kącikach ust. Tego typu zabiegi są jednymi z najczęściej wykonywanymi zabiegami przez lekarzy medycyny estetycznej.

W naszym gabinecie stosujemy kwas hialuronowy nieusieciowany. Ma on większą możliwość wiązania wody w porównaniu z kwasem usieciowanym, dodatkowo jest szybciej metabolizowany przez organizm. Dzięki temu nawet jeśli w trakcie zabiegu pozostawiamy depozyty w postaci „grudek” z kwasem, to masz pewność, że w ciągu kilku godzin będą one niewyczuwalne. Zatem nasuwa się pytanie czy on w ogóle działa?

Działa i przekonała się o tym nasza niejedna Klientka. Zabiegi z mezoterapii igłowej z kwasem hialuronowym sprawdzą się zwłaszcza na przesuszonej skórze na skutek działania czynników atmosferycznych a nawet podrażnień słoną wodą. W takich przypadkach możemy szybko przywrócić utraconą równowagę w skórze. Szybka regeneracja następuje już po pierwszym zabiegu. Efekt nawilżenia możemy podtrzymać wykonując serie zabiegów (ilość ustalamy indywidualnie – wszystko zależy od kondycji skóry). Najczęściej wykonujemy około 3 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych.

Na co dzień skóra narażona jest na szereg czynników osłabiających jej kondycję, dodatkowo wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w tkankach maleje…  Dlatego nie bez znaczenia jest pielęgnacja domowa. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków zawierających pochodne kwasu hialuronowego. Jako substancja przyciągająca wodę z otoczenia, zamyka ją na powierzchni skóry. Sprawia to, że w naturalny sposób ochrania skórę przed nadmierną utraty wody. A skóra odpowiednio pielęgnowana, nieodwodniona zachowuje zdrowy i promienny wygląd. Ostatnio bardzo popularne stały się doustne preparaty z kwasem hialuronowym. Mają działać od wewnątrz poprawiając nawodnienie tkanek a nawet korzystnie wpływając na stawy.

Zatem nie tylko w zastrzyku, kremie ale też w codziennej suplementacji możemy znaleźć kwas hialuronowy. Który sposób Wam najbardziej odpowiada?