Zimowa pielęgnacja skóry​

20200209_105421_0000

Zimowa pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych. Gdy za oknem króluje mróz i nieprzyjemny wiatr podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie skóry. Szybko przekonasz się, że sam makijaż nie wystarczy. Właśnie teraz nasza skóra poddawana jest ciężkiej próbie wytrzymałości… W okresie zimowym warto zabezpieczać skórę ale też i pielęgnować, a zwłaszcza nawilżać!

I właśnie nawilżenie skóry w zimie to ostatnio jeden z najczęściej poruszanych tematów w naszym gabinecie. Uczucie pieczenia, ściągnięcia a nawet łuszczenie się skóry to częste problemy spowodowane niewłaściwym nawilżeniem. Bez trudu można temu zapobiec! W zimie należy postawić na sprawdzony model pielęgnacji, czyli – dobre składniki w kosmetykach, delikatne oczyszczanie, systematyczne nawilżanie i bezwzględne zabezpieczenie skóry.

 

Przy codziennym oczyszczaniu cery sięgaj po delikatne, kremowe lub piankowe preparaty. W tym okresie nie sprawdzą się żele, które mogą dodatkowo wysuszyć skórę. Ogranicz też stosowanie peelingów. Pamiętaj aby woda, którą używasz w trakcie pielęgnacji skóry była chłodna lub letnia.

 

I teraz najważniejsze 😉 czyli jak nawilżać zimą? Lekka formuła kremów, nie sprawdzi się w takich warunkach atmosferycznych dlatego w zimie warto wybrać serum. Najlepiej sięgnąć po serum bogate w witaminy i antyoksydanty. Tego typu preparaty maja „działać” nie tylko na wierzchnie warstwy naskórka, ale wnikają wgłąb skóry dzięki czemu skutecznie zwalczają suchość i utratę elastyczności. Jeśli po całym dniu odczuwasz spięcie i pieczenie skóry na skutek przesuszenia, zastosuj serum i krem na noc o właściwościach nawilżająco- odżywczych. Możesz wybrać też naturalny, odżywczy olejek. 

 

Dobre składy – wybieraj kosmetyki, które w swoim składzie zawierają naturalne oleje ( między innymi:  olej kokosowy, jojoba, z pestek moreli, arganowy). Będą wykazywały właściwości pielęgnacyjne, jednocześnie nie zatykając porów. Z kolei masło shea, czy masło kakaowe zapewni skórze promienny wygląd, zmiękczy ją i odżywi. Kwas hialuronowy oraz aloes pomogą zatrzymać nawilżenie w głębszych warstwach skóry. A antyoksydanty i witaminy zapewnią ochronę i zdrowy wygląd (witamina C, E).  W składach kosmetyków zwróć uwagę na alkohole. Takie jak metanol, propanol, etanol stosowane głównie w kosmetykach antybakteryjnych będą wysuszały skórę więc unikaj ich w pielęgnacji skóry przesuszonej. 

 

W codziennej pielęgnacji rzadko sięgamy po preparaty z filtrami UV. Przyjęło się używanie ich w okresie wakacyjnym lub tylko w czasie urlopu. A tak naprawdę fotoochronę powinno stosować się przez cały rok, nawet gdy słońce ukryte jest za chmurami. Zimą zalecane są preparaty z filtrami na poziomie SPF 20-30. 

Jeśli Twoja skóra wyjątkowo źle reaguje na zimową aurę zapraszamy na indywidualną terapię nawilżającą w naszym gabinecie.