Poznaj sekret młodego wyglądu

Sekret młodego wyglądu – to naprawdę działa! 

Wraz z upływem lat nasza skóra traci jędrność, zmieniają się rysy twarzy i pojawiają się  zmarszczki. Starzenie się skóry nabiera tempa już po 25 roku życia dlatego już wtedy należy zadbać o odpowiednią pielęgnację.

Co zrobić aby zachować młody wygląd skóry na lata? Zdradzimy Ci ten sekret 😉

Prawidłowa pielęgnacja pozwala na utrzymanie skóry w dobrej i kondycji i skutecznie minimalizuje oznaki starzenia. Aby zachować zdrowy i młody wygląd pielęgnacja twarzy powinna również obejmować szyję oraz dekolt. Często pacjentki ograniczają się do zabiegów pielęgnacyjnych na twarz. Po rewitalizacji skóry twarzy z pominięciem wspomnianej szyi i dekoltu szybko zauważamy różnicę w kondycji skóry na wspomnianych partiach ciała.

Skóra pokrywająca szyję oraz dekolt jest cienka. Pod nią znajduje się luźna tkanka łączna z licznymi naczyniami krwionośnymi i limfatycznymi. Wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia się ilości tanki tłuszczowej oraz wiotkości skóry.  Dodatkowo obszary te są bezpośrednio wystawione na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych. Promieniowanie słoneczne to jeden z „najgroźniejszych czynników” wpływających na zmiany pojawiające się na twarzy, szyi i dekolcie.

Szacuje się, że promieniowanie UV odpowiedzialne jest za około 80% uszkodzeń skóry. Skutkuje to uruchomieniem procesów starzenia się skóry, powstawania zmian pigmentacyjnych oraz zmiany faktury skóry.

Zatem aby zachować zdrowy i młody wygląd należy pamiętać o pielęgnacji twarzy w połączeniu z szyją i dekoltem.

Pielęgnacja domowa dla wszystkich wspomnianych partii ciała powinna być wykonywana rano i wieczorem.

Bez względu na to czy zaczynasz dzień ,czy też go kończysz pamiętaj o przysłowiowym demakijażu. A dokładniej mówiąc o oczyszczeniu skóry.

Czy wiesz, że pozostawienie makijażu… a właściwie sebum oraz zanieczyszczeń, które przez cały dzień gromadziły się na twojej twarzy, szyi i dekolcie przyspiesza proces starzenia?

Skóra, która nie jest oczyszczona traci zdolność regeneracji. Aplikowane kosmetyki na nieoczyszczoną skórę nie maja możliwości przenikania przez tą bezwzględna barierę…

Do oczyszczania skóry możesz wybrać płyn micelarny, żel lub piankę. Preparaty powinny być delikatne i skuteczne.

Na tak przygotowanej skórze możesz wykonać peeling, sięgnąć po ampułki ze skoncentrowanymi substancjami aktywnymi, położyć maskę lub po prostu nałożyć krem. Ważne aby Twoja pielęgnacja była dostosowana do potrzeb skóry i jej kondycji oraz obejmowała twarz, szyję i dekolt.

W gabinecie kosmetologicznym wykonujemy liczne zabiegi mające na celu rewitalizację oraz poprawę kondycji skóry. Mezoterapia igłowa, mikroigłowa, oczyszczanie wodorowe, czy peelingi chemiczne to tylko nieliczne zabiegi, które możemy wykonać aby zachować młody wygląd na dłużej.