Smog vs skóra

20191025_153509_0000

Dzisiaj dostępna jest darmowa komunikacja! Jadąc do nas wybierz tramwaje i autobusy zatrzymujące się na przystanku Politechnika 🙂

Niestety smog w Krakowie nie odpuszcza, normy pyłów PM10 i PM2,5 zostały znacznie przekroczone. Zanieczyszczenie powietrza niekorzystnie wpływa na cały organizm.
Często przyczynia się do powstawania chorób dróg oddechowych, alergii czy nowotworów.

Nie bez znaczenia jest dla skóry. Dlatego tak ważna w tym okresie jest prawidłowa pielęgnacja i odpowiednie dotlenienie. Zwiększona ilość zanieczyszczeń w powietrzu wywołuje nadwrażliwość skóry na mróz, wiatr czy suche powietrze. Dodatkowo smog sprawia, że skóra staje się szorstka, przesuszona, częściej pojawia się pokrzywka, podrażnienia oraz ciemne zmiany pigmentacyjne.

W Revision przygotowałyśmy specjalny zestaw SOS na smog!

Przesuszenia i zanieczyszczenia skóry to w tym okresie jeden z najczęstszych problemów. W takim przypadku idealnie sprawdzi się peeling kawitacyjny. Delikatne działanie ultradźwięków pozwala na usuniecie martwych komórek naskórka, dokładne oczyszczenie i zahamowanie rozmnażania się bakterii. Może być stosowany jako samodzielny zabieg lub jako przygotowanie do dalszych etapów zabiegu nawilżającego lub odżywiającego. Zastosowanie peelingu kawitacyjnego przyspiesza wchłanianie się składników aktywnych. W zabiegach antysmogowych wykorzystujemy preparaty z antyoksydantami np. witaminą E, C.

W tym okresie doskonale sprawdzają się zabiegi wieloetapowe. Każdy kolejny etap to bardziej zintensyfikowane działanie, zarówno preparatów, jak i zastosowanych technik zabiegowych. Decydując się na taki zabieg warto wybrać mezoterapię mikroigłową lub igłową z kwasem hialuronowym bądź preparatem antyoksydacyjnym. W zależności od rodzaju oraz potrzeb skóry mezoterapia może być połączona z peelingiem kawitacyjnym, kwaskowym czy enzymatycznym.

W okresie większego zanieczyszczenia powietrza bardzo istotna jest pielęgnacja domowa. Trzy kroki, które sprawią, że twoja skóra będzie lepiej chroniona to:

– dokładne oczyszczanie,

Wybierz sprawdzone przez siebie produkty lub skorzystaj z rady eksperta 🙂
– zawsze chętnie podpowiemy jaką pielęgnację domową możesz zastosować 🙂

Do demakijażu wybierz łagodne preparaty np. płyn micelarny. Następnie dokładnie oczyść skórę wybierając piankę do mycia twarzy

– systematyczne złuszczanie martwego naskórka,

Systematycznie możesz złuszczać naskórek używając delikatnych preparatów
np. peelingu enzymatycznego. Mocniejsze peelingi wykonaj w salonie
kosmetycznym aby dogłębnie odbudować skórę

– nawilżenie i ochrona.

Dopilnuj aby kremy, które używasz w tym okresie zawierały antyoksydanty. Wybieraj kremy i serum, które w swoim składnie zawierają witaminy E, C oraz naturalne substancje nawilżające i kojące skórę.

Skorzystaj z naszych konsultacji i sprawdź, który zabieg będzie najlepszy dla Ciebie 🙂

Wszystkie informacje oraz rezerwacje wizyt dokonasz pod numerem 12 4225757