Strefa Mężczyzn

Wygląd męskiej skóry (jest tłustsza i ma szersze pory niż skóra kobiety) jest przede wszystkim wynikiem różnic hormonalnych, np.: grubości skóry i większej ilości wydzielanego sebum. Grubsza skóra lepiej zatrzymuje wilgoć, co sprawia, że jest bardziej jędrna i napięta. Większa ilość wydzielanego sebum ułatwia zatrzymywanie wilgoci i tworzy na powierzchni skóry powłokę lipidową. Reguluje ona wilgotność głębszych warstw oraz zapewnia skórze gładkość i delikatny wygląd. Poza tym, grubsza skóra jest bardziej odporna na powstawanie zmarszczek. U mężczyzn pojawiają się one później niż u kobiet i zwykle przybierają formę głębokich, a nie drobnych bruzd.

Wśród młodych mężczyzn, w wyniku większej ilości wydzielanego sebum, częściej pojawiają się zaskórniki i stany zapalne. Powstają one, gdy sebum łączy się z martwymi komórkami skóry i zatyka pory. Podrażnione zaskórniki ulegają infekcji i pojawiają się stany zapalne.

Mężczyźni potrzebują specjalnej pielęgnacji, która uwzględnia ich indywidualne wymagania. Skóra męska jest dużo bardziej narażona na podrażnienia, głównie poprzez codzienne golenie, które powoduje mikrouszkodzenia skóry i narusza ochronny płaszcz hydrolipidowy. Prowadzi to do wysuszania skóry, występowania podrażnień i stanów zapalnych.

Zapraszamy do zakładki ZABIEGI w celu zapoznania się z naszą ofertą