Ultracontour

Ultracontour to innowacyjne,  bezbolesne oraz bezpieczne urządzenie medyczne służące do wykonania zabiegów nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Zasadniczą rolą jest pobudzenie naturalnych procesów metabolicznych organizmu w wyniku połączenia dwóch technologii ultradźwiękowych: zogniskowanej wiązki ultradźwięków HIFU oraz ultradźwiękowego drenażu limfatycznego (UMD). W skutek czego dochodzi  do miejscowego uszkodzenia błon komórek tłuszczowych (lizy) oraz depolaryzacji trójglicerydów co powoduje uwolnienie tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowej. Z kolei drenaż limfatyczny przyspiesza usuwanie płynów z przestrzeni międzykomórkowej do układu limfatycznego. Zabieg Ultracontour pozwala na modelowanie sylwetki powodując zmniejszenie obwodów w wybranych partiach ciała i przeznaczony jest dla osób zmagających się z miejscowym nadmiarem tkanki, trudnej do wyeliminowania. Składa się z dwóch części, gdzie całość trwa około 1,5 h. W celu uzyskania zadowalających efektów zaleca się wykonanie minimum 3 zabiegów.

Czas zabiegu

od 90 min

Znieczulenie

brak

Odstępy między zabiegami

5-8 dni

Obszar

ciało

Zalety ultracontour

Bezbolesna i bezpieczna metoda usuwania tkanki tłuszczowej
Bezbolesna i bezpieczna metoda usuwania tkanki tłuszczowej

Podczas zabiegu stosowane są ultradźwięki o niskiej częstotliwości. Zastosowana technika umożliwia usunięcie tkanki tłuszczowej, nie naruszając otaczających struktur, np. naczyń krwionośnych, nerwów, mięśni.

Brak powikłań
Brak powikłań

Zabieg nie wiąże się z niedogodnościami typowymi dla liposukcji (np. bardzo silny ból, długotrwałe zaburzenia czucia, obrzęki, siniaki, zatorowość naczyń), która jest bardzo inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym, związanym ponadto z wydłużonym okresem rekonwalescencji oraz obarczonym ryzykiem powikłań.

Wysoka skuteczność zabiegu
Wysoka skuteczność zabiegu

Selektywna destrukcja komórek tłuszczowych polega na uszkadzaniu ich błon komórkowych, a usuwanie produktów rozpadu następuje w przebiegu procesów metabolicznych. Zabieg Ultracontour  ułatwia pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, z których ciężko się jej pozbyć pomimo stosowania diety i aktywności fizycznej.

Poprawa wyglądu skóry
Poprawa wyglądu skóry

Poprzez podgrzanie tkanek włókna kolagenowe zostają obkurczone a podczas drenażu limfatycznego zostają odprowadzone płyny tkankowe z przestrzeni międzykomórkowej co skutkuje wymodelowaniem i gładkim wyglądem skóry.

  • Cellulicie
  • Nadmiernej tkance tłuszczowej​

Należy wypić co najmniej 0,5 litra wody na 30min przed zabiegiem.

  • metalowe implanty,
  • stymulator serca,
  • zakrzepowe zapalenie żył,
  • łuszczyca,
  • hemofilia,
  • ciąża i laktacja.

Umów się na wizytę