Zabiegi z użyciem kwasów a złuszczanie skóry

20191027_151453_0000
W Révision Cosmétologie obalamy mity! W naszym nowym cyklu postaramy się potwierdzić lub obalić mity i teorie na temat zabiegów oraz kosmetyków.
Zapewne nieraz słyszałaś, że kwasy ZAWSZE intensywnie złuszczają naskórek ? Nic bardziej mylnego! Wszystko zależy od rodzaju użytego kwasu, czasu aplikacji oraz częstotliwości zabiegów. Jeśli chcesz aby Twoja skóra została odświeżona z widocznym efektem poprawy napięcia i nawilżenia wystarczy wybrać właściwy produkt!
Kwasy, a tak właściwie peelingi chemiczne to najczęściej wykonywane zabiegi kosmetyczne w ostatnich latach. Zabiegi z ich wykorzystaniem zawdzięczają swoją popularność przede wszystkim efektom jakie można osiągnąć.
 
Dzisiaj skupiamy się na działaniu delikatnym – poprawiającym kondycję skóry, pozwalającym osiągnąć lepsze napięcie oraz nawilżenie. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się DNA RECOVERY PEEL SOLUTION
Preparat, który wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nanotechnologii – działa na poziomie DNA. Substancje aktywne „zamknięte” są w liposomach, czyli pęcherzykach lipidowych transportujących zawarte w nich substancje do najgłębszych warstw skóry. Sprawia to, iż w trakcie zabiegu nie odczujesz nieprzyjemnego pieczenia oraz intensywnego podrażnienia skóry. Głównym składnikiem DNA RECOVERY PEEL SOLUTION jest kwas ferulowy. Skutecznie zmniejsza uszkodzenia DNA komórek skóry powstających na skutek działania promieniowania słonecznego. Po zabiegu skóra odzyskuje świeży, promienny blask, a zmarszczki oraz przebarwienia są mniej widoczne.
Zawarty w preparacie retinol oraz retinaldehyd wykazują działanie przeciwzmarszczkowe oraz przeciwtrądzikowe. Zatem dzięki DNA RECOVERY PEEL SOLUTION odzyskasz promienny blask swojej skóry oraz ochronę przed negatywnymi skutkami opalania.
 
Jeśli chcesz skorzystać z zabiegu „na ostatnią chwilę” wybierz FERULAC PEEL. Ten kwas sprawdza się w zabiegach bankietowych. Wykonany na dzień przed „wielkim dniem” sprawi, że Twoja skóra będzie wyraźnie napięta, nawilżona i rozświetlona. Jednak jeśli pierwszy raz chcesz wykonać kwas przed ślubem lub innym ważnym bankietem sprawdź jego działanie wcześniej 🙂 Pamiętaj, że reakcja Twojej skóry na zabiegi z kwasami jest uzależniona od aktualnej kondycji skóry.
 
W trakcie zabiegów z kwasami Mediderma podczas aplikacji produktów możesz odczuwać delikatne mrowienie. Spokojnie … 🙂 ustępuje po kilku minutach 😁 Najczęściej peelingi te pozostawiamy na skórze naszych Pacjentów i zalecamy zmycie dopiero po kilku godzinach. W tym czasie na skórze nie widać żadnego zaczerwienienia więc tylko nasz Pacjent wie, że już za kilka godzin uzyska efekt nawilżenia, odświeżenia j rozjaśnienia skóry.
 
Stwierdzenie, że kwasy zawsze powodują intensywne złuszczanie naskórka- uważamy za obalony mit ! 😁