Jak się pozbyć cellulitu w salonie Revision część II

20191027_152047_0000

Z czym kojarzą się cudowne bąbelki?

Z wybornym szampanem, a może relaksującą kąpielą po dniu pełnym pracy. Nic bardziej mylnego „cudowne bąbelki” pomagają pozbyć się niechcianego cellulitu!

Zabieg bąbelkowy – tak właśnie potocznie nazywana jest karboksyterapia, w której wykorzystywany jest dwutlenek węgla. Początkowo doceniany w medycynie, stosowany głównie w schorzeniach układu krwionośnego oraz akumulacji tłuszczu w tętnicach żylnych.

Dziś COz powodzeniem stosujemy w kosmetologii. Korzystanie wpływa na przyspieszanie naturalnych procesów występujących w organizmie człowieka.

Podskórne podanie dwutlenku węgla powoduje zwiększenie przepływu krowi, tlenu i składników odżywczych w danym obszarze. W skórze powstaje kontrolowany stan zapalny, dzięki któremu stymulujemy produkcję kolagenu i elastyny.

Karboksyterapia ze względu na swoje szerokie zastosowanie została okrzyknięta wszechstronnym zabiegiem i tak w zasadzie jest. Możemy poprawić wygląd niemal całego ciała, gdyż sprawdza się w :

  • Redukcji cieni pod oczami
  • Terapiach związanych z wypadaniem włosów
  • Zmniejszeniu widoczności zmarszczek
  • Redukcji cellulitu
  • Redukcji rozstępów
  • Poprawy kondycji skóry
  • Modelowaniu sylwetki

 

W naszym salonie wykorzystujemy nowoczesne urządzenie firmy Medica, dzięki któremu mamy możliwość ustawienie wszystkich parametrów. Sprawia to, że zabieg jest skuteczny a jednocześnie maksymalnie bezpieczny dla naszych Klientów.

 

  • Jak przebiega zabieg?

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu wykluczamy wszystkie przeciwwskazania i określamy problem, który wspólnie rozwiążemy 🙂 W zabiegach wykorzystujemy certyfikowany, laparoskopowy gaz.

Dwutlenek węgla jest wstrzykiwany pod skórę za pomocą cienkiej igły. Wcześniej na urządzeniu ustawiamy optymalną temperaturę gazu, jego przepływ i ilość. Nasi pacjenci odczuwają lekkie ukłucie i po chwili specyficzne uczucie „rozpychania” gazu pod skórą. Wtedy też można zauważyć wspomniane wcześniej „bąbelki” pod skórą 🙂 jednak jest to jedynie chwilowy efekt. Po zakończeniu zabiegu obrzęki niemal od razu znikają.

Zabieg zwykle trwa od kilku do kilkunastu minut. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty należy wykonać serię zabiegów. Ilość zabiegów w serii uzależniona jest od problemu, na który działamy. Średnio musimy wykonać około 10 zabiegów. Odstępy pomiędzy zabiegami to około 7 – 14 dni.

Zarówno ilość zabiegów jak i odstępy pomiędzy nimi ustalane są indywidualnie przez naszych kosmetologów.

Zabiegi karboksyterapii mogą być łączone z mezoterapią igłową w celu zwiększenia penetracji wcześniej podanych preparatów. Jednak o możliwościach łączenia zabiegów w celu zwiększenia skuteczności ich działania zawsze decydują nasi kosmetolodzy.

 

Pozostaje nam jeszcze odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytanie …. Czy to bardzo boli?

Zabieg nie należy do bezbolesnych, nie ma możliwości znieczulenia jednak efekty które jesteśmy w stanie osiągnąć satysfakcjonują lekki dyskomfort odczuwalny w trakcie zabiegu 🙂