Pielęgnacja cery dojrzałej

20191027_152133_0000

Spoglądasz w lustro i widzisz upływający czas zapisany na Twojej twarzy? Widoczne zmarszczki, podkrążone oczy i nierównomierny kolor skóry przyprawiają Cię o zawrót głowy? Skóra dojrzała wymaga odpowiedniej pielęgnacji nasza kosmetolog ma na nią sposób!

Jak dbać o skórę dojrzałą? Na to pytanie odpowiada nasza kosmetolog – mgr Joanna Tekiela-Pułka.

Skora dojrzała charakteryzuje się widoczną utratą elastyczności i jędrności. Klientki zauważają, że dotychczas regularny owal ich twarzy zmienia się, pogłębiają się zmarszczki, widoczne są cienie pod oczami, lekko opadają kąciki ust i oczu. Skóra przybiera żółtawy odcień, jest sucha z pojawiającymi się przebarwieniami. Odpowiednia pielęgnacja domowa i gabinetowa daje szereg możliwości zapobiegania pogłębianiu się tych zmian.

Po pierwsze pielęgnacja domowa!

Codzienny demakijaż i oczyszczenie skóry, przynajmniej dwa razy dziennie.

Na skórze gromadzą się zanieczyszczenia, zwłaszcza po całym dniu należy wykonać dokładny demakijaż. Pozwoli to zniwelować namnażanie się wolnych rodników oraz odpowiednio przygotować skórę na działanie składników odżywczych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Regularne złuszczanie naskórka.

W przypadku cery dojrzałej następuje zwiększenie rogowacenia naskórka. Regularnie wykonywane peelingi enzymatyczne lub drobnoziarniste pozwolą utrzymać ją w dobrej kondycji! Dodatkowo masując twarz w trakcie peelingu poprawiasz krążenie krwi i limfy co sprzyja procesom regeneracyjnym.

Stosuj kremy z filtrami UV

Mówi się, że promieniowanie to główny czynnik starzenia się skóry. Dlatego zawsze stosuj kremy z filtrami UV na poziomie 30-50. Wtedy unikniesz niechcianych przebarwień i nieodwracalnych zmian skórnych powodowanych przez promieniowanie.

Odpowiednie kosmetyki

Każdy producent chwali swój produkt. Jednak aby wybrać ten idealnie dopasowany do swoich potrzeb należy spojrzeć na skład i aktualne potrzeby skóry. W przypadku cery dojrzałej krem powinien wykazywać działanie nawilżające, posiadać składniki aktywnie działające i stymulujące procesy regeneracyjne skóry, zawierać składniki odżywcze i witaminy.
Skrupulatna pielęgnacja domowa z pewnością przyniesie ukojenie podrażnieniom, a regularne rytuały sprawią że procesy starzenia znacznie się opóźnią.

Idealnym dopełnieniem pielęgnacji domowej są specjalistyczne zabiegi gabinetowe. W przypadku cery dojrzałej sprawdzają się peelingi chemiczne, mezoterapia mikroigłowa, mezoterapia igłowa oraz zabiegi odmładzające na bazie kwasu hialuronowego czy nanocząsteczek. Wszystkie te zabiegi oferujemy w naszym gabinecie 🙂 Aby wybrać najlepszy zapraszam na konsultację.


Mgr kosmetolog Joanna Tekiela-Pułka